Kdo je Vanda...

Na cestu životem jsem dostala velké dary. Cítit hudbu a přetvářet ji v pohyb, ladně koordinovat své tělo a v neposlední řadě také motivovat a vést lidi.

A tak již 25 let vedu nejrůznější lekce cvičení pro veřejnost. Na nich se potkávám s báječnými lidmi, kteří si přicházejí pro psychický odpočinek, příjemnou fyzickou námahu, odreagování se a čas pro sebe. Jsem šťastná a vděčná zároveň, že jim to umím a mohu dát.

Provázím především ženy světem jógy a tance a učím je, jak si jejich prostřednictvím vybalancovat rovnováhu v životě, aby i při maximálním rodinném a pracovním vytížení byly spokojené samy se sebou a cítily se dobře.

Mou vášní jsou jógové a taneční fitness lekce. Je to možná překvapivá a velmi různorodá kombinace. Já to tak ale miluji a neumím jinak. Bez jednoho nebo druhého je mě vždy jen polovina .  Ale jako jogínka a tanečnice v jednom jsem prostě celek. A to jsem já – Vanda – lektorka, milující maminka dvou úžasných dětí, manželka milovaného muže a člověk na cestě za (sebe)poznáním.

Jóga a tanec mi přinášejí do života to, co mě současně nabíjí i zklidňuje. U obojího, i když rozdílným způsobem, se úžasně odreaguji, načerpám energii a naleznu vnitřní rovnováhu. Navíc obojí dělá dobře nejen mé duši, ale i tělu 😉.

MOJE CESTA K LEKTOROVÁNÍ

Mistrovství světa Maroko 2001 - náš vítězný tým spolu s mistry světa ve sportovním aerobiku

Když se podívám zpětně, tak tím „zadkem vrtím“ opravdu už od malička 😁. V šesti letech mě naši „šoupli“ na moderní gymnastiku, v sedmi na balet a protože mi to šlo a bavilo mě to, tak jsem u toho vydržela až do 16-ti let. Pak jsem cítila, že je čas na změnu a nechala se okouzlit aerobikem.

A najednou se psal rok 2001 a já společně se svými kolegyněmi stála na nejvyšším stupni Mistrovství světa aerobic fitness týmů v marockém Agadiru. Měla jsem pocit, že svět mi po těch letech dřiny leží u nohou. Byl to jeden z těch TOP momentů v životě, to jednoznačně! V aerobiku se ale profesionálně závodit nedá do nekonečna. On to musí totiž také někdo platit a navíc, kdo se má pořád dřít na těch trénincích, když už to člověka z hlediska osobního růstu nikam moc neposouvá.

Profesionální lektorská činnost tak byla logickým pokračováním mé závodní kariéry v aerobiku a bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě! Ať byla moje hlavní pracovní náplň jakákoliv (a většina byla na manažerských pozicích včetně Českého olympijského výboru), lektorování nejrůznějších komerčních hodin cvičení jsem nikdy neopustila. To bylo totiž to, co mě vždy absolutně dobíjelo a obrovsky bavilo.

Prošla jsem si lektorováním nejrůznějších druhů aerobních, kondičních, posilovacích i tanečních lekcí. Pak jsem ale zjistila, že k tomu „Wow, holky, pojďme do toho!“ potřebuji i druhou stranu mince - ten klid, pohodu a harmonii. Od roku 2006 jsem proto začala lektorovat i různé lekce jógy. Jógu jsem od té doby neopustila, stala se mojí srdeční záležitostí. A stejně tak i taneční fitness lekce (Zumba).

Od počátku svého lektorování jsem se snažila neustále vzdělávat na nejrůznějších školeních, workshopech a kongresech. Učila jsem se (a stále učím) od těch NEJ lektorů u nás i v zahraničí, abych to nejlepší mohla předat na svých hodinách. 

Vděk, který dnes pociťuji za to, že jsem se na lekcích díky tomu všemu mohla potkávat s tak báječnými lidmi, kterých postupně přibývalo, nedokáži vyjádřit slovy, protože…

 

PAK SE TO STALO

V jednom roce mi zemřel po dlouhé náročné nemoci tatínek a novorozený syn měl stanovenou těžkou diagnózu. To byla pro mě velmi náročná doba. A lektorování pro mě dostalo zcela nový rozměr. V prvé řadě bylo něčím, co mi v životě zůstalo a na čem jsem mohla začít znovu stavět vše ostatní, co se mi během pár týdnů zhroutilo, jak domeček z karet. V lektorování jsem našla způsob a cestu, jak v nové a o dost náročnější životní situaci fungovat, být v rovnováze, žít s úsměvem na rtech a předávat dál to, co umím a miluji.

Paradoxně mě toto období profesně také velmi posunulo. Pokora a vděk, se kterými člověk najednou lektoruje, dostává předávanou hodnotu do úplně jiné roviny. Osobní zkušenost a vlastní potřeba praktikování toho, co jsem předávala na svých lekcích, povzneslo obsahovou stránku o několik úrovní výš. Za to dnes pociťuji obrovský vděk. Je to absolutně nepřenosná zkušenost, o které jsem si dříve ani nemyslela, že existuje.

PROČ JÓGUJI, TANČÍM A LEKTORUJI

Praktikuji a učím jógu proto, že ulevuje bolavému tělu i duši, harmonizuje celou naši bytost, učí pokoře i přijetí, vede nás k sobě samým i našemu vyššímu já, k bytí "tady a teď", spojení se s kosmickým zdrojem a duší. A navíc skvěle tvaruje postavu 😉.

Tancuji a vedu taneční fitness lekce proto, že odreagování se při skvělé hudbě a přísun endorfinů prostřednictvím fitness a pěkných tanečních sexy pohybů společně s pocitem ženskosti jsou – na druhé straně vah – také to, co potřebuji.

Lektorování mě maximálně naplňuje a ani po těch letech mě nepřestává bavit. Mám ráda tu vzájemnou výměnu energie mezi mnou a lidmi na mých hodinách. Je to úžasný pocit, když v průběhu lekcí mohu ostatním předat kus sebe i to, co umím a znám. 

Velkou odměnou jsou pro mě úsměvy lidí, jejich uspokojení ve tváři a pozitivní komentáře na konci lekcí. Děkuji za ně! Dodává mi to energii posouvat se profesně dál a současně se mi otevírá prostor být blíž k vám všem, kteří „na mě cvičíte“.

Snažím se lidi naučit, že v jednoduchosti (nejen) cvičení a pohybu je krása, ale také to, že člověk by neměl ustrnout na jednom místě a měl by se posouvat dál. Když není výzva nebo cíl, tak není cesta, po které se vydat, a není možnost učit se a růst. To platí v józe, v tanci i v životě.

A tak spolu s vámi už rostu nějaký ten pátek. Společně nás naplňuje radost z pohybu a spojuje možná tak trochu lehká závislost – ať už na jógových nebo na tanečních lekcích. 

JSEM ŽENA JAKO KAŽDÁ JINÁ A CHCI TO, CO VŠECHNY OSTATNÍ

Všichni dnes chceme nějak kompenzovat způsob života a vzít si zpět to, co nám bere – radost, klid, pohodu, vyrovnanost, zdravé nebolavé tělo a dobrý pocit nejen u srdce, ale i uvnitř nás samých.

My ženy, ale potřebujeme ještě víc! V každodenním kolotoči chceme nejen „vypnout“ a dobít potřebnou energii, ale také se mezi prací, dětmi, sporákem a pračkou stále cítit přitažlivě a žensky.

Já to tak mám a týdně se potkávám s desítkami žen, které to cítí stejně. A je jedno, zda jsme manažerky, právničky, obchodnice, podnikatelky, maminky na mateřské... 

Ať jsme jakékoliv, chceme se nakonec všechny i ve své každodennosti cítit jako bohyně - PŘITAŽLIVÉ, ŠTÍHLÉ A VE VNITŘNÍ ROVNOVÁZE.

A může to být třeba právě díky TANCI nebo JÓZE.

A tak se vlastně dostávám k tomu…

PROČ TU PRO VÁS JSEM I ON-LINE 

  • Protože mě sem dovedla cesta, po níž kráčím spolu s vámi všemi, kterým mé lekce a cvičení něco přinášejí.
  • Protože je vás hodně, kteří se chcete v józe nebo tančení posunout dál, ale na mých pravidelných lekcích už k tomu není prostor.
  • A je i dost vás, kteří průběžně stále začínáte, a já bych vám ráda předala potřebné základy podrobněji.
  • A také jsem tu proto, že online si mě můžete kdykoliv zapnout (a také vypnout 😅) i DOMA a nikam za mnou nemusíte.
  • ...a také proto, že doba covidová přinesla velké změny pro nás všechny... A některé z nich byly i k dobrému.

Takže pokud to máte s touhou cítit se ve svém životě jako bohyně - PŘITAŽLIVÉ, ŠTÍHLÉ A VE VNITŘNÍ ROVNOVÁZE stejně, nebo podobně jako já, budu moc ráda, když vám prostřednictvím on-line světa budu moci předat to, co hledáte a potřebujete. - Ať už je to zde na mých stránkách, nebo na Facebooku, Instagramu či YouTube a hledáte lekce, inspiraci a tipy, nebo třeba i podporu a povzbuzení.

Nejsem dokonalá (ani nemůžu a nechci). Ale cítím velkou touhu předávat dál všechno to, co jsem se za svoji lektorskou a životní cestu naučila. Stejně tak i způsob, jak k tomu postupně dospět. A na oplátku od vás dostávám vaši úžasnou pozitivní energii a zpětnou vazbu. Díky!

Je nádherné, že to takto vzájemně funguje. Vy jste tím hnacím motorem, vy jste ten důvod, proč lektoruji a proč tu jsem. Děkuji za to, že jste ***

Vaše

-V-